زنگ خطر اتمام آب شرب در بسیاری از شهرهای استان/ لزوم تسریع در اجرای بن_بروجن

زنگ خطر اتمام آب شرب در بسیاری از شهرهای استان/ لزوم تسریع در اجرای بن_بروجن

قدرت‌الله بیگلری پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به اینکه سردشت در شهرستان لردگان با کمبود شدید آب روبه رو است، گفت: با وجود لایروبی، آبدهی قنات این منطقه افزایش پیدا نکرد و به منظور رفع مشکل کم آبی چاه آهکی به عمق 70 متر در منطقه چال شیرین سردشت حفر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حفر چاه مشکل کمبود آب را به مدت کوتاهی رفع می‌کند، افزود: پروژه انتقال آب آتشگاه لردگان به سردشت و 53 روستا با 21 کیلومتر طول و اعتبار اولیه 38 میلیارد تومان می‌تواند مشکل آب این منطقه را در دراز مدت حل کند، در حال حاضر 10 کیلومتر از این مسیر لوله‌گذاری شده است.

سه شهر بروجن، فرادنبه و سفید دشت شهرهایی با تنش آبی بالا در استان هستند

وی با اشاره به اینکه سه شهر بروجن، فرادنبه و سفید دشت شهرهایی با تنش آبی بالا در استان هستند، اضافه کرد: در بروجن ابتدا کل سیستم آب شرب برای کاهش هدر رفت به شیر فشار شکن مجهز و دو چاه آهکی نیز در دو منطقه حفر شد که در زمان نیاز آبی در مدار قرار می‌گیرند.

بیگلری از حفر یک چاه آهکی در فرادنبه خبر و ادامه داد: دشت سفیددشت جزو دشت‌های ممنوعه است و هیچ تغذیه آبخوانی ندارد به همین دلیل برنامه‌ریزی برای حفر یک چاه آهکی در منطقه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: فرخشهر یکی دیگر از شهرهای کم‌آب استان در مسیر پروژه بن به بروجن است که برای رفع مشکل در کوتاه مدت منطقه چاه آهکی احداث شده است.

وی افزود: مشکل کمبود آب در شهر سامان نیز به صورت موقت با احداث آبگیر حل شد و امیدواریم با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه این شهر کمبود آبی صورت نگیرد.

بیگلری با بیان اینکه شهر کاج به دلیل قرارگرفتن در آخرین نقطه مسیر آبرسانی دزداران با کمبود آب روبه رو است، اضافه کرد: امیدواریم با تأمین هزینه پروژه آبرسانی چشمه باغ رستم اردل به طول 14 کیلومتر مشکل کمبود آب شهر کاج رفع شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مشکل کمبود آب در دو شهر ناغان و گهرو با حفر چاه آهکی و ساخت مخزن به صورت موقت رفع شد.

وی با اشاره به اینکه میزان آبدهی چاه‌های آبرفتی در برخی مناطق با شوک انفجار افزایش نسبی پیدا کرد، گفت: در برخی مناطق آبرفت منطقه آب ندارد و به همین منظور چاه باید به صورت آهکی حفر شود.

بیگلری با بیان اینکه آب منبع دائمی نیست و با کمبود بارندگی، روبه کاهش می‌رود، افزود: میزان برداشت‌ها در دشت‌های استان از تغذیه آن‌ها بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم آبرسانی دائمی به شهرهای مسیر پروژه بن به بروجن، اضافه کرد: حفر چاه آهکی در این شهرها تنها در مدت کوتاهی مشکلات را رفع می‌کند.

    کلیه حقوق برای شرکت صنعتي جوشن فرادنبه محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است
    www.farajoshan.com leonardsolicitors
    Top